Masz pytania? klub@victoriakozy.pl

V Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa

W sobotę 19 czerwca miały miejsce zawody organizowane przez nasz klub V Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa. Zawody przeszły do historii jako rekordowe pod względem ilości uczestników. W szranki stanęło 405 zawodników z 41 klubów z całej Polski, jak i goście z Czech. Zawody podzielono na dwa bloki, a przerwa w zmaganiach posłużyła na regenerację sił, gdyż żar lał się z nieba przez cały dzień. Patronat nad tym wydarzeniem, co roku obejmuje Wojciech Wojdak, reprezentant Polski w pływaniu, medalista Mistrzostw Świata, olimpijczyk. W tym roku udało mu się przybyć na zawody i wręczał on medale na pierwszym bloku.

Zawody to wielkie sukcesy naszych zawodników, a startowało ich aż 45. Dla wielu z nich była to okazja do wzięcia udziału w zmaganiach, po raz pierwszy, na basenie 50 metrowym. Zostało pobitych mnóstwo rekordów życiowych, co pokazuje, iż mocno przepracowali oni sezon 2020/2021. Kliku najlepszych odebrało medale na różnych dystansach. Najwięcej medali zdobyła Sydney Zagonari – złoto na 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym oraz srebro na 100 m grzbietem. Czas osiągnięty przez Sydney na 50 m stylem grzbietowym kwalifikował naszą zawodniczkę do startu w Finale OPEN. Z dwoma medalami – złotym na 100 m stylem klasycznym i srebrnym na 50 m klasycznym zakończył zmagania Mikołaj Borkowski. Srebrne medale odebrali Magda Filek – 200 m stylem dowolnym i Konrad Jurzak – 100 m stylem dowolnym oraz Zuzanna Bącal, która była trzecia na 50 m klasykiem. Nasza sztafeta 4×100 m stylem zmiennym w składzie Sydney Zagonari, Mikołaj Borkowski, Julia Ponikwia i Magdalena Filek uplasowała się na pierwszym miejscu podium.

Chcemy bardzo serdecznie pogratulować wszystkim zawodnikom sukcesów, tych dużych jak i małych. Dziękujemy rodzicom oraz trenerom którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

Wydarzenie to nie odbyłoby się bez zaangażowana sponsorów oraz władz Andrychowa i Basenu Kąpielowego w Andrychowie.

Wszystkim bardzo dziękujemy!!!


Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in /home/dazosevfqc/domains/victoriakozy.pl/public_html/wp-content/themes/whistle-child/single.php on line 168