Masz pytania? klub@victoriakozy.pl

szkółka pływania kozy

Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu

7 i 8 czerwiec – Mistrzostwa Śląska Open na basenie 50 metrowym.

W zawodach, pod okiem trenerów – wystartowała liczna grupa naszych zawodników, szczególnie rocznika 2004, przygotowujące się do pierwszych w życiu Mistrzostw Polski. Warto nadmienić na wstępie, że medale na tej imprezie zdobyły wszystkie zawodniczki, jakie na zawody pojechały!. Ale po kolei.

Na zawody wyruszała ekipa w składzie: Michał Boratyński, Martyna Chrobak, Klaudia Hrapkowicz, Anna Kierczak, Kornelia Koczur, Nikola Koczur, Julia Sobuń oraz Mateusz Sordyl.

Nasi zawodnicy poprawili wiele swoich rekordów życiowych, poprawionych zostało kilka rekordów klubu.

Indywidulanie, trzykrotna Mistrzynią Śląska została Maja Malarz – na dystansach 50 dowolnym, 100 dowolnym i 200 zmiennym. Do tego dorzuciła jeszcze tytuł Wicemistrzyni Śląska na 400 zmiennym i brązowy medal na 50 motylem. Dorzuciła jeszcze 4 miejsce na 100 klasykiem.

Dwukrotną Wicemistrzynią Mistrzynią Śląska została Julia Sobuń – na dystansach 50 motylem i 50 grzbietem. Do tego dorzuciła brąz na 50 dowolnym. Dodatkowo zdobyła 4 miejsce na 100 dowolnym i 5 na 100 grzbietem.

Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmowali także Martyna Chrobak, Klaudia Hrapkowicz, Anna Kierczak, Kornelia Koczur, Nikola Koczur I Mateusz Sordyl.

Na koniec każdego bloku zawodów odbyły się starty sztafet. Ale za to jakie!

Złota sztafeta 4 x 100 dowolnym: Maja Malarz, Kornelia Koczur, Anna Kierczak, Julia Sobuń.

Srebrna sztafeta 4 x200 dowolnym: Klaudia Hrapkowicz, Kornelia Koczur, Nikola Koczur, Anna Kierczak.

Srebrna Sztafeta 4 x 100 zmiennym: Julia Sobuń, Martyna Chrobak, Maja Malarz, Anna Kierczak.

Bardzo udane zawody – będące dobrym prognostykiem na późniejsze mistrzostwa Polski.

Gratulujemy Zawodnikom, Trenerem oraz Rodzicom.

Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in /home/dazosevfqc/domains/victoriakozy.pl/public_html/wp-content/themes/whistle-child/single.php on line 168