Masz pytania? klub@victoriakozy.pl

szkółka pływania kozy

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat

W ostatnich dniach czerwca grupa naszych zawodników rocznika 2004 wzięła udział w swoich pierwszych ogólnopolskich Mistrzostwach. Po żmudnych przygotowania, zgrupowaniach, treningach grupa w składzie Michał Boratyński, Martyna Chrobak, Klaudia Hrapkowicz, Anna Kierczak, Kornelia Koczur, Nikola Koczur, Julia Sobuń i Jakub Ring pod okiem trenera Krzysztofa Szpary i Prezesa Bartłomieja Sordyla, przy silnym wsparciu rodziców i rodzin stanęła w szranki z rówieśnikami z całej Polski w stolicy Warmii i Mazur.

Starty na tym poziomie to duże przeżycie, a nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Poprawionych zostało wiele rekordów życiowych, padły rekordy klubowe, mieliśmy swoich zawodników w finałowych rozgrywkach.

Najbardziej zapracowaną osobą na tych mistrzostwach była Maja, która starowała zarówno w eliminacjach, jak i w 5 finałach – z tego 2 razy w finale A. Zajęła znakomite 4 miejsce na dystansie 100 dowolny – do wyższego miejsca brakło zaledwie 0,77 sekundy. W drugim finale na 50 dowolnym zajęła 10 miejsce. Ustanowiła 3 rekordy życiowe.

Pięciokrotnie w eliminacjach i dwukrotnie w finałach B wystartowała Julia Sobuń, zajmując w tych biegach 3 i 4 miejsce. Dwukrotnie poprawiła rekordy życiowe.

Nasze bliźniaczki, Kornelia i Nikola, każda z nich na pieć startów ustanowiła pięć nowych rekordów życiowych! Szczególnie Kornelia, która w biegu na 100 grzbietem poprawiła się o 8 sekund! A na 200 grzbietem walczyła w biegu finałowym B, w którym zajęła 6 miejsce.

Bardzo dobrą prace wykonała także nasza SMS-owiczka, Klaudia – która poprawiła 4 rekordy życiowe. Na szczególne uznanie zasługuje start na 800 dowolnym oraz poprawienie o 7 sekund (!) rekordu na 400 dowolnym.

Także 4 razy swoje osobiste rekordy poprawiła Martyna, dzielnie walcząc w dystansach klasycznych i grzbietowych.

Pech na tych zawodach dopadł natomiast Anie, która wystartowała we wszystkich swoich dystansach z kontuzją ręki. Ale nie odpuściła żadnego startu, nawet sztafet. Super!

Nasi Panowie, Michał i Jakub zgodnie poprawiali się w startach uzyskując po 3 nowe rekordy życiowe.

Na uwagę zasługuje sztafeta 4x 100 dowolnym– nasze dziewczyny w składzie Maja Malarz, Kornelia Koczur, Ania Kierczak i Julia Sobuń zdobyły 6 miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej. Wielkie brawa i gratulacje!

Mamy nadzieję, ze te dobre wyniki zachęca wszystkich do dalszej pracy i przygotowań do kolejnych zawodów ogólnopolskich. A kolejne Mistrzostwa, zimowe, już niedługo – i tez w Olsztynie J.

Gratulujemy Zawodnikom, Trenerom i Rodzicom!

Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in /home/dazosevfqc/domains/victoriakozy.pl/public_html/wp-content/themes/whistle-child/single.php on line 168